+38 048 777 77 36
098 777 77 36
050 777 77 36

Перший заступник Міністра транспорту та зв’язку України Володимир Работньов під час прямої «гарячої лінії» в Клубі Кабінету Міністрів, повідомив: Міністерство транспорту та зв’язку вирішило низку проблем, пов’язаних із перевантаженням контейнерів в українських портах.

«Контейнерні перевезення – майбутнє нашої галузі», – наголосив перший заступник Міністра транспорту та зв’язку України.
5 березня Кабінет Міністрів затвердив постанови про порядок проходження товарів через державний кордон. А наступним кроком у покращенні логістики контейнерних перевезень є розроблений Мінтрансзв’язку законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про транзит вантажів». Проект Закону розроблено для впровадження в українських контейнерних портах системи «трансшипмент». Тобто, такого режиму транзиту вантажів у контейнерах, що не виходять за межі одного пункту перепустки чи зон митного контролю, при якому митне оформлення відбувається без подання вантажної митної декларації та без застосування заходів гарантування доставки.

«Найближчим часом всі наші зусилля будуть спрямовані на внесення проекту Закону на розгляд Верховної Ради», – сказав Володимир Работньов.

Мета проекта є спрощення процедури оформлення контейнерів у транзитному сполученні, що відвантажуються і прибувають водним транспортом. Впровадження «трансшипменту» дозволить залучати нові контейнерні вантажопотоки та отримувати додаткові доходи від переробки вантажів. Наприклад, у порту Констанца ще в червні 2002 року була виділена особлива територія, що сприяло зростанню контейнерообігу порту. Відтак показник виріс з 768 тисяч TEU у 2005 році до 1 мільйона 380 тисяч TEU у 2008 році.

Враховуючи сьогоднішній рівень вантажних тарифів, тільки за переробку контейнерів у «трансшипменті», переорієнтованих на Україну, національні порти й термінали зможуть отримати орієнтовно 54 мільйони доларів.