+38 048 777 77 36
098 777 77 36
050 777 77 36

2.9 Жовтий фосфор

 

2.9.1 Жовтий фосфор - дуже отруйна, пожежонебезпечна кристалічна речовина від світло-жовтого до темно-бурого кольору. Питома вага 1,83 г/см3, плавиться при +44оС, кипить при +280оС. У воді не розчиняється, на повітрі легко окиснюється і самозаймається. Горить з виділенням густого білого диму. Фосфор, що загоряється, легко гаситься водою. Для запобігання самозайманню жовтий фосфор зберігається і перевозиться під шаром води (розчину хлориду кальцію).

2.9.2 Жовтий фосфор перевозиться у власних цистернах без нижнього зливного пристрою (моделі 15-1412 і 15-1525). Котел таких цистерн фарбується в жовтий колір, на котлі наноситься напис "Желтый фосфор". Вздовж котла з обох боків наноситься червона смуга шириною 500 мм. Днища котла цистерни і рама фарбують відповідно до п. 1.4.15 цих Правил. З метою запобігання випадковому використанню такої цистерни не за призначенням люк цистерни закривається запобіжним кожухом з листового заліза, який з двох протилежних боків має пристосування для навішування замка і пломби, ключі від замків зберігаються у відправника й одержувача фосфору. До кожуха прикріплюється добре помітна металева пластинка з надписом: "Кожух дозволяється відкривати тільки відправнику або одержувачу".

2.9.3 Використання фосфорних цистерн для перевезення інших вантажів, а також налив фосфору в цистерни, не призначені для цього вантажу, не дозволяється.

2.9.4 Після заповнення цистерни фосфором відправник зобов'язаний налити в цистерну воду висотою шару 30 см; при відправці фосфору в райони з температурою вище 40оС шар води збільшується до 60 см. По закінченні заповнення цистерна оглядається представником відправника, після чого наливний штуцер заглушається фланцем, люк закривається запобіжним кожухом, на який навішуються замки і пломби.

2.9.5 Відправник у верхній частині накладної на жовтий фосфор, який пред'являється до перевезення, проставляє штемпелі згідно з додатком 1: "Небезпечно", "Отруйно", "Самозаймається".

2.9.6 Цистерни з фосфором перевозяться залізницями тільки в супроводі провідників відправника. Під час перевезення провідник зобов'язаний слідкувати за справним станом цистерни, збереженістю пломб, бути присутнім при огляді і ремонті цистерни працівниками залізниці і не допускати до цистерни сторонніх осіб.

2.9.7 У випадку виявлення несправності цистерни, через яку неможливе подальше її перевезення, така цистерна відчіпляється від поїзда і подається на окрему колію в безпечне місце, де повинна перебувати під охороною провідника. Про затримку цистерни провідник і начальник станції доводять до відома відправника або одержувача, які зобов'язані направити спеціалістів для ремонту цистерни або вжити заходів щодо переливання вантажу в справну цистерну.

2.9.8 Злив вантажу з цистерни проводиться повністю. Після зливу одержувач зобов'язаний очистити котел цистерни від залишків фосфору і шламу, налити в цистерну чисту воду (25-30 см), закрити люк цистерни, накласти на нього запобіжний кожух, навісити замки і пломби.