+38 048 777 77 36
098 777 77 36
050 777 77 36

1.3 Супроводження наливних вантажів

1.3.1 Наливні небезпечні вантажі, що мають позначку в Алфавітному покажчику "*", перевозяться у супроводі провідників відправника (одержувача) з додержанням вимог цих Правил і Правил перевезення вантажів у супроводі провідників відправників (одержувачів), затверджених наказом Міністерства транспорту України від 21.11.2000 № 644 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 24.11.2000 за № 868/5089.

Без супроводження вагони з такими вантажами станцією відправлення до перевезення не приймаються.

1.3.2 Провідники, які супроводжують наливні вантажі, повинні знати розроблену і затверджену відправником інструкцію із супроводження даного вантажу, небезпечні властивості вантажу, заходи першої допомоги, заходи безпеки в аварійних ситуаціях та слідкувати в процесі перевезення за дотриманням умов і заходів безпеки, встановлених для даного вантажу.

1.3.3 Відправник зобов'язаний забезпечити провідників необхідними засобами індивідуального захисту і спецодягом, аптечкою, комплектом інструментів, первинними засобами пожежогасіння і дегазації, а також необхідними допоміжними матеріалами.

1.3.4 У разі виявлення під час перевезення вантажів, що мають супроводжуватися без провідників, вагони з небезпечними вантажами затримуються на станції до прибуття представника відправника (одержувача).

Начальник станції, на якій затримано вагон, повідомляє відправника (одержувача) в установленому порядку через начальника станції відправлення (призначення) вантажу про затримку, а відправник (одержувач) повинен негайно відрядити своїх представників до пункту затримки.

1.3.5 У разі виявлення при перевезенні технічних несправностей у вагонах (контейнерах) з небезпечними вантажами, які неможливо усунути без відчеплення від поїзда, або вагонів, які повинні супроводжуватися, без провідників, такі вагони відчіплюються від поїздів і подаються на спеціально виділені колії станції.

Якщо несправні вагони перевозяться у складі групи вагонів, яка супроводжується одним провідником, то від поїзда відчіплюється вся група. Усунення несправності проводиться під наглядом провідника.